Přímé investování s Cyrrus

Zkoušeli jste někdy investovat s investičním poradcem? Já ano. Možná je to dílem náhody, možná k tomu popohnal jeden známý, který dělá pro Cyrrus, ale jednoho dne jsem investoval 100 000 Kč.

Musel jsem osobně do pobočky Cyrrusu na Anděl do Prahy podepsat nějaké smlouvy a papíry. Domluvili jsme si komunikaci telefonem, komunikační heslo, testování na rizikovost investora. Složil jsem peníze na jejich účet a čekal.

Asi po týdnu mi volal makléř, uvedl mě do aktuálního stavu na českém i světovém akciovém trhu a doporučil nákup některých akcií – akcie 1 podniku. Tak Ok, nakoupil jsem za 100 000. Asi za 14 dní druhý telefonát, že zisk je na obchodě asi 5% a doporučuje prodat. Zadal jsem heslo a bylo prodáno. Takto jsem obchodoval asi rok, kdy bylo provedeno cca 7 obchodů. Po roce jsem měl na kontě 150 000 Kč. To je výborné zhodnocení, nemyslíte?

Protože jsem poté chystal velkou investici do svého podnikání (jak jsem již zmínil v několika dalších příspěvcích), částku jsem vybral a použil na svůj rozjezd.

Nicméně přímé investování s Cyrrus mohu doporučit. Samozřejmě jsem měl štěstí, protože mě nepostihl žádný pád, který prostě musí přijít (ale při dlouhodobém investování se zase vyrovná a jde vzhůru). O vánocích je také vhodné poděkovat makléři alespoň lahví whisky Ardbeg (kterou jedinou z whisek miluji pro její opravdu hodně smoky chuť) nebo něčím podobným. Nyní jsem znovu vložil nějaké peníze do zbraňových světových certifikátů – pohyby na trhu jsou zatím + -, žádná velká sláva, svou mě pravidelné poplatky ve výši až 33 procent z úroku (slíbeno 9% ročně, reálně 6%)!!! Přímé investování pokládám za lepší.

Leave a Comment.